Powiat dofinansuje remont i prace konserwatorskie zabytków

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Ducha w Kadzidle  otrzyma 70 tys. zł na ratunkowe prace remontowo-konserwatorskie zabytkowego ogrodzenia z końca XIX w. okalającego neobarokowy parafialny kościół.

Gmina Olszewo-Borki 25 tys. zł na remont elementów zabytkowego dworu w Przystani.

Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Bartłomieja Ap. w Baranowie przyznano 100 tys. zł na wymianę pokrycia wieży kościoła.

27 165, 00 zł otrzyma Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu na wykonanie prac konserwatorskich stolarki okiennej i drzwiowej kaplicy cmentarnej na cmentarzu parafialnym w Rzekuniu.

Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach otrzyma 60 tys. zł na remont posadzek z  kościele parafialnym.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Michała Archanioła w Czarni otrzyma 17 835,00 na wykonanie instalacji przeciwpożarowej w zabytkowym kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Czarni, gm. Kadzidło.