Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mikołajki na sportowo

UKS Clan w Ostrołęce zorganizował imprezę charytatywną pn.  "Mikołajki na sportowo", które w tym roku potrwały nieco dłużej.

Przez ponad miesiąc odbywały się konkursy  sportowo – rekreacyjne na stadionie miejskim i w sali gimnastycznej II LO w Ostrołęce, których  zakończenie i podsumowanie odbyło się 17 grudnia 2020 r. w II Liceum Ogólnokształcącym.

-  Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób i podmiotów udało nam się zorganizować kolejną edycję imprezy, której celem była popularyzacja różnych form aktywności fizycznej,  promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia, upamiętnienie 20 lat istnienia UKS Clan  w Ostrołęce, ale przede wszystkim zbiórka upominków Mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce - mówią organizatorzy.

Współorganizatorami i partnerami naszej imprezy były: Miasto Ostrołęka i Powiat Ostrołęcki, II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce, NSZZ Solidarność Region Mazowsze oddział w Ostrołęce, sklep sportowy Decathlon w Ostrołęce, Melvit S.A w Krukach, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, Sklep Best Office w Ostrołęce, a także ostrołęckie media.


Podczas zakończenia akcji nagrodzono zwycięzców w przeprowadzanych konkursach: a między innymi w Międzynarodowym Teście Sprawności Fizycznej, którym badał  cztery podstawowe cechy motoryczne: szybkość, wytrzymałość, skoczność i siłę ramion. W kategorii kobiet  zwyciężyła Oliwia Prachniak. Uzyskała  ogółem 230 pkt z dominującą cechą motoryczną wytrzymałościową, uzyskując w niej 66 pkt.   W kategorii mężczyzn Miłosz Markowski  zdobył ogółem 258 pkt, a najwięcej punktów zdobył w próbie skocznościowej, uzyskując 74 pkt.

Nagrodzono też zwycięzców w ośmiu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych  K/M w trzech kategoriach wiekowych (więcej na stronie organizatora) oraz pięcioro zawodników klubu wyróżniających się osiągnięciami sportowymi w 2020 roku: na etapie ogólnopolskim w biegach przełajowych na dystansie 3 km – Oliwię Prachniak z Siarczej Łąki,  na etapie wojewódzkim w biegu na 200 m przez płotki – Malwinę Mróz z Kadzidła, dwóch złotych medalistów Mistrzostw Mazowsza – Natalię Zielińską z Czerwina w biegu na 2000 m z przeszkodami i Patryka Prusińskiego z Ostrołęki  w trójskoku oraz Miłosza Markowskiego  z Ostrołęki – zajmującego 2. miejsce w trójskoku i 7. miejsce na 400 metrów przez płotki na Mazowszu w statystykach prowadzonych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, jak również bardzo zaangażowanych w organizację imprez sportowych, których organizatorem był UKS Clan.

Dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy i hojności wspaniałych darczyńców udało się zebrać wiele świątecznych podarunków, które  po zakończonej imprezie zostały do  Domu Dziecka w Ostrołęce. 

 

 

 

Wersja XML