Pracownie w ZSP w Baranowie doposażone dzięki unijnemu wsparciu

Zespół Szkół Powiatowych  w Baranowie odwiedzili 16 kwietnia Elżbieta Lanc,członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Mirosław Krusiewicz,  dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Artur Andrysiak, członek Zarządu ARMSA,  Stanisław Kubeł, Starosta Ostrołęcki oraz Magdalena Pietras, dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Szkoła miała okazję pochwalić się tym jak  doposażyła  pracownię komputerową i technologiczną dzięki wsparciu z programów unijnych.

W ramach projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” ZSP otrzymała  komputery stacjonarne, laptopy, tablety, drukarki laserowe, monitor multimedialny i projektor multimedialny, a także licencje Office 365 A3.

Z projektu "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego" - wyposażenie pracowni technologicznej, m.in.: piece konwekcyjno-parowe, miesiarki, robot kuchenny, kuchnię gazową, kuchenkę mikrofalową, blender, gofrownicę, wypiekacz do chleba, a także kuchenki elektryczne, wagi, miksery, termometry, garnki, miski i inny drobny sprzęt piekarski.

Uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli także w szkoleniach z zakresu technicznej obsługi Platformy Microsoft Office 365 oraz z wykorzystania kuchni wegańskiej w piekarnictwie i cukiernictwie.