Ostrołęcki Chór Kameralny zaśpiewał PoTężnie w Rzekuniu

Ostrołęcki Chór Kameralny pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy przygotował wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Koncert, który był znakomitą okazją do poznania twórczości artystów działających w okresie XX-lecia międzywojennego odbył się w niedzielę, 13 czerwca w Tężni solankowej w Rzekuniu.

W programie koncertu znalazły się piosenki obyczajowo-satyryczne m.in. Ludwika Starskiego, Jerzego Nela, Jerzego Jurandota i kompozytorów: Henryka Warsa, Władysława Szpilamana, Jerzego Petersburskiego. Można było wysłuchać także pieśni wojenne bezpośrednio związanych z  rocznicą Bitwy Warszawskiej: "Wojenko, wojenko", "Rozkwitały paki białych róż", czy też powstałej współcześnie "Śpiewki 1920" Krzesimira Dębskiego i Jacka Cygana.

Koncert zorganizowali: Kurpiowskie Towarzystwo Kultury Teatralnej, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu, wójt gminy Rzekuń. Powiat Ostrołęcki był współorganizatorem wydarzenia.