Dzień radości w Goworowie. 7. Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Po raz siódmy 22 czerwca w Goworowie odbyła się  Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnością  z 4 gmin startowali w 6 konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Mimo upału, woli walki,  nie zabrakło chęci  i zapału do zabawy. Sędziowie ochotnicy z GOKSiR  i  Klubu Sportowego  Orz sprawnie przeprowadzili zawody, podliczyli punkty i wyłonili zwycięzców. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy dodatkowo zostali uhonorowani medalami. Strażacy – ochotnicy z Goworowa w czasie trwania spartakiady zraszali wodą teren boiska i wokół boiska, dzięki czemu udało się przetrwać  upał. Organizatorzy  zadbali o napoje i słodkie przekąski w trakcie zawodów. Po zawodach wszyscy mogli zregenerować siły pysznym obiadem przygotowanym przez Ośrodek Edukacji Regionalnej w Lipiance.

W przeprowadzeniu zawodów pomagali harcerze z opiekunem p. E. Bieniecką  i wolontariusze pod opieką p. B. Grabowskiej ze Szkoły Podstawowej w Goworowie.  Spartakiadę jak co roku  współfinansowali: Powiat Ostrołęcki, Gmina Goworowo i Stowarzyszenie „Jesteśmy Betanią”.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Jesteśmy Betanią”, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, GOKSiR w Goworowie, ŚDS w Czarnowie, GOPS w Goworowie dziękują wszystkim,  dzięki którym spartakiada mogła się odbyć.