Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dionizje 2021 - znamy laureatów konkursu literackiego

Uroczyste podsumowanie XXIX Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego odbyło się 20 sierpnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce. Wśród nagrodzonych osób najwięcej pochodziło z Wielkopolski. Ku zaskoczeniu, jury w tym roku nie przyznało ani jednej pierwszej nagrody.

- Poszukiwaliśmy silnych głosów poetyckich i takie otrzymywaliśmy. Mieliśmy też poczucie wielkiej zmiany, która zaistniała, bądź dopiero nadchodzi. Dzieje się coś w poezji młodych, co zapowiada nowe okoliczności literackie - mówił dr hab. Karol Samsel, jeden z członków jury, tuż przed ogłoszeniem werdyktu.

Trzecią nagrodą jury wyróżniło Bartosza Dłubałę z Rogalinka (woj. wielkopolskie) oraz Jakuba Wasilewskiego z Koła (woj. wielkopolskie). Druga nagroda trafiła do Aleksandry Kasprzak z Poznania (woj. wielkopolskie) oraz Krzysztofa Kwintkiewicza z Warszawy (woj. mazowieckie). Pierwsza nagroda w tegorocznym konkursie nie została przyznana, a statuetka trafiła do... rodziny Dionizego Maliszewskiego.

Wyróżnienia otrzymali: Paulina Kotarska z Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie), Natalia Modzelewska z Ostrołęki (woj. mazowieckie), Julia Szyda z Poznania (woj. wielkopolskie), Damian Przeździecki z Ostrołęki (woj. mazowieckie) oraz Dominik Sobol z Terespola (woj. lubelskie).

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Ostrołęki, Starostę Ostrołęckiego i organizatorów. Nagrodzone wiersze opublikowane zostaną w okazjonalnym tomiku wierszy nagrodzonych.

Fot. eostroleka.pl

 

 

Wersja XML