Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W Olszewo-Borkach dożynki parafialno-gminno-powiatowe

Dożynki w Olszewie-Borkach w sobotę 28 sierpnia rozpoczęła msza święta, odprawiona w kościele pw. NMP Królowej Polski. Następnie korowód z wieńcami i darami przeszedł na plac dożynkowy przy ul. Wyspiańskiego, gdzie wójt gminy Aneta Larent dokonała uroczystego otwarcia imprezy.

- Drodzy rolnicy, dziękuję wam za pracowitość i gospodarność, za owoce waszej ciężkiej i mozolnej pracy, za mądrość przy podejmowaniu często zapewne trudnych decyzji - powiedziała. 

Rolnikom za ich niełatwą pracę dziękował  także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Ostrołęce Bogdan Bagińsk.i. Powiat Ostrołęcki wsparł  wsparło finansowo dożynki, podczas których odbywały się również Kurpiowskie Targi Rolnicze, organizowane przez MODR.

- Z rolnictwa i przetwórstwa żyje w naszym powiecie około 50 proc. mieszkańców - mówił starosta. - W tej gminie, w Krukach, znajduje się największy młyn, nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Rozpoczęła się kolejna ważna inwestycja. To są miejsca pracy, zapewnione przetwórstwo dla wszystkich zbóż z całej Polski północno-wschodniej.

Z kolei poseł Arkadiusz Czartoryski ze sceny pogratulował: -  Gratuluję chyba największej inwestycji drogowej w województwie mazowieckim, wartości kilkudziesięciu milionów złotych, która przebiega i przez gminę Olszewo-Borki. 

Po części oficjalnej  przed publicznością wystąpiła Orkiestra Dęta z Gąsewa. W programie święta plonów był także konkurs na  najpiękniejszy wieniec dożynkowy, turniej wsi, "Smaki regionu", Strongman, wiedzy o rolnictwie ekologicznym i na najlepszego dojarza Kurpiowskich Targów Rolniczych.

Nie brakowało również bardzo wielu  atrakcji dla najmłodszych.

 

 

Fot.to.com.pl i eostroleka.pl

Wersja XML