Legendy zaklęte w drewnie - od świętych patronów do bohaterów lokalnej historii

Zakończył się drugi plener rzeźbiarski pod nazwą "Legendy zaklęte w drewnie - od świętych patronów do bohaterów lokalnej historii".

Przez pięć kolejnych dni rzeźbiarze wykonali osiem rzeźb tematycznych: ułana z koniem - Franciszek Teodor Pytel, ułana spieszonego - Łukasz Zabłocki, kolejarza - Jan Lewicki, marynarza - Michał Grzymysławski, Sybiraka - Kazimierz Kakowski, Franciszka Fiszera - Kazimierz Kakowski, ks. Antoniego Pęksę - Jerzy Kącki i Świętą Rodzinę - Andrzej Staśkiewicz.

Oficjalne zakończenie miało miejsce 3 września. Udział w nim wzięła Katarzyna Grodzka, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju w Starostwie  Powiatowym, Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń, panowie Stanisław Napiórkowski i Wiesław Frydrych reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Rzekuniu, Jerzy Pęksa bratanek ks. Antoniego Pęksy, pan Jan Grzyb wieloletni członek i sympatyk 5 Pułku Ułanów Zasławskich, Danuta Orzełek, dyrektor Zakładu Obsługi Gminy Rzekuń, pracownicy Urzędu Gminy Rzekuń, mieszkańcy Ław i Gminy Rzekuń. Wójt Bartosz Podolak podsumował plener. Wysoko ocenił wykonane prace. Podziękował artystom i donatorom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie pleneru. Artyści otrzymali dyplomy oraz prezenty od Powiatu Ostrołęckiego, Urzędu Gminy Rzekuń. Wszyscy partnerzy wydarzenia podziękowania.

Artyści podziękowali za rodzinną i ciepłą atmosferę oraz gościnność mieszkańców Ław. Obiecali przyjechać za rok.

Plener Rzeźbiarski był współorganizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Gminy Rzekuń, Powiat Ostrołęcki  Ochotniczą Straż Pożarną oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzekuniu. Plener odbył się w Ławach dzięki gościnności sołectwa Ławy, sołtysa Dariusza Olecha oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Ławach.

Fot. Gmina Rzekuń