I Kurpiowskie Grzybobranie w Zalasiu

I Kurpiowskie Grzybobranie odbyło się w sobotę, 18 października, w Zalasie, w gminie Łyse.  Grzybiarze - 46 osób - wyruszyli w las, nie bacząc na deszcz i niezbyt wysoką temperaturę. Po południu odbyło się ważenie grzybów.

Wyniki indywidualne:

1. Barbara Murach - 4,84 kg
  2. Janusz Kaczmarczyk - 1,90 kg
  3. Małgorzata Kaczmarczyk - 1,88 kg

Drużynowo: zwyciężyła drużyna nr 5, która zebrała 19,68 kg, II miejsce zajęła drużyna nr 9, która zebrała 13,36 kg, a III miejsce zajęła drużyna nr 8, która zebrała 11,34 kg.

W Zalasie na wszystkich – nie tylko tych zbierających grzyby – czekało mnóstwo atrakcji, m.in degustacja wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich, kiełbaski z grilla, kiermasz rękodzieła, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, występy kurpiowskich artystów.
Można się także było zaszczepić przeciwko Covid-19.

Powiat Ostrołęcki wsparł finansowo organizację Grzybobrania, sfinansował zakup nagród. Organizatorami wydarzenia był Tygodnik Ostrołęcki, Gmina Łyse oraz Nadleśnictwo Myszyniec.

Tekst: Tygodnik Ostrołęcki

Fot. Paweł Krupka/Tygodnik Ostrołęcki.