Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Brak opisu obrazka

Powiat Ostrołęcki zaangażował się w akcję pomocy dla Ukrainy.

Tworzymy wykaz organizacji, przedsiębiorstw czy mieszkańców, którzy wyrażają chęć pomocy dla uchodźców z Ukrainy przybywających do naszego powiatu.

Jeżeli wyrażają Państwo chęć udzielenia pomocy w którymś z powyższych zakresów, prosimy śledzić pojawiające się na tej stronie informacje.


Chcesz zaoferować nocleg potrzebującym Uchodźcom z Ukrainy, ale nie wiesz do kogo się zwrócić?

Wejdź na stronę www.polacydlaukrainy.pl

To pierwszy portal pomocowy, wspierany przez samorządy, na którym można zgłosić zakwaterowanie dla naszych potrzebujących Sąsiadów.

 


Uruchomiliśmy specjalny numer telefonu

536 768 520

pod którym przyjmujemy zgłoszenia od osób mogących przyjąć pod swój dach rodziny z Ukrainy. Oferując ten rodzaj pomocy, prosimy mieć na uwadze, że sytuacja może potrwać wiele tygodni.

Dzwoniąc pod wskazany numer należy podać poza swoimi danymi teleadresowymi, także liczbę osób, które możecie przyjąć, od kiedy i na jak długo, dodatkowe informacje, tj. czy jest oddzielna łazienka, kuchnia, możliwość przyjęcia zwierząt. 

PDFKlauzula obowiązku informacyjnego dla osób kontaktujących się w sprawie pomocy obywatelom Ukrainy.pdf

Zgłoszenia można dokonać także wysyłając maila z danymi jak wyżej: pomagamyukrainie@powiatostrolecki.pl


Firmy, które chciałyby udzielić wsparcia poprzez darowiznę pieniężną prosimy o kontakt z Wydziałem Finansowym Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, tel. 29 764 23 05, wew. 120.


W budynku Starostwa Powiatowego w Ostrołęce przy ul. Szpitalnej 2  trwa zbiórka artykułów, które zostaną przekazane obywatelom Ukrainy broniącym swojej ojczyzny przed rosyjskim najeźdźcą. Prosimy o dostarczanie ich w godz. 8.00-16.00 (od poniedziałku do czwartku, w piątek od 8.00 do 14.30).

Strona ukraińska najbardziej potrzebuje obecnie:

     

Dla uchodźców z Ukrainy zbieramy:


Korzystaj ze sprawdzonych źródeł informacji i zweryfikowanych zbiórek pomocy.

Uruchomiony został formularz zgłoszeniowy dla wszystkich zainteresowanych pomocą Ukrainie: 

 pomagamukrainie.gov.pl


Pomoc humanitarną koordynuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządową Agencją Rezerw Strategicznych oraz właściwymi wojewodami.  

PomagamUkrainie.gov.pl – tu znajdziesz pomoc lub jej udzielisz.


Ważne: każdy obywatel Ukrainy, który przybył do Polski, w związku  z konfliktem zbrojnym i który zgłosi się z problemem zdrowotnym do POZ, czy szpitala – otrzyma  pomoc medyczną na takich samych zasadach jak obywatele Polscy.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił całodobową infolinię 987, obsługiwaną również w języku ukraińskim dotyczącą informacji o pomocy na terenie województwa mazowieckiego. 


Bezpłatna pomoc prawna dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zaprasza do kontaktu wszystkie osoby, którym potrzebna jest pomoc prawna w związku z wojną w Ukrainie. W miarę naszych możliwości, postaramy się zapewnić pomoc prawną w niezbędnym zakresie wszystkim potrzebującym.

Akcja potrwa do 31 maja 2022 r. z możliwością przedłużenia i jest oparta na wolontaryjnej pracy chętnych adwokatów.

Prosimy o kontakt pod adresem: ukraina@ora-warszawa.com.pl

W miarę możliwości prosimy o zawarcie w zgłoszeniu także numeru telefonu, za pomocą którego będziemy mogli się skontaktować. Może to być Ukraiński numer.

Od 4 marca br. działa specjalna infolinia umożliwiająca uzyskanie bezpłatnej porady prawnej. Telefon: +48 22 350 66 16.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19, oraz w soboty i w niedziele w godzinach 10-14.

Nie możemy niestety zagwarantować, że za każdym razem telefon odbierze prawnik mówiący w języku ukraińskim, ale staramy się, by na każdym dyżurze znajdowała się przynajmniej jedna taka osoba lub tłumacz języka ukraińskiego.

Więcej informacji na stronie: ora-warszawa.com.pl


Безкоштовна юридична допомога для осіб, які постраждали від війни в Україні

Окружна Рада Адвокатів у Варшаві закликає до контакту осіб, котрі потребують юридичної допомоги у зв’язку з війною в Україні. В міру наших можливостей, ми постараємося надати необхідну юридичну допомогу всім, хто її потребує.

Акція триватиме до 31.05.2022 року з можливістю продовження. Акція проводиться в рамках волонтерської діяльності юристів.

Будь ласка, пишіть нам на електронну пошту

Просимо, якщо це можливо, вкажіть у повідомленні свій номер телефону, за яким можна зв’язатися з вами. Це може бути український номер.

Від 4 березня працює спеціальна гаряча лінія, на якій є можливість отримання безкоштовної юридичноїконсультації. Телефон: +48 22 350 66 16.

Гаряча лінія працює з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 19:00, у суботу та неділю з 10:00 до 14:00.

Ми не можемо гарантувати, на жаль, що на кожен телефонний дзвінок щоразу відповідатиме україномовний юрист, але ми докладаємо зусиль, щоб на дежурстві завжди був хоча б один україномовний юрист або перекладач української мови.

Wersja XML