Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XVII edycja Konkursu „Bajkowy Omnibus”

28 kwietnia 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie odbyła się XVII edycja konkursu „Bajkowy Omnibus”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu powiatu ostrołęckiego. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn (ogółem 48 uczestników) ze szkół: PSP z Wykrotu, PSP z Wydmus, PSP z Wolkowych, PSP z Olszyn, PSP z Myszyńca (klasy IIIA, IIIB, IIIC, IIID), SP z Lipnik i SP z Łysych (klasy IIIA, IIIB, IIIC). Każda drużyna liczyła czterech uczestników.

Konkurs poświęcony był pamięci Marii Konopnickiej – Patronki 2022 roku w 180. rocznicę jej urodzin. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące treści utworów autorstwa Marii Konopnickiej, odgadywali  nazwy rekwizytów pochodzących z tychże utworów, wykonywali pracę plastyczną na wylosowany temat oraz recytowali fragment wybranego wiersza.

Wszystkie zmagania drużyn oceniała Komisja w składzie: pani Elżbieta Kantarowska – emerytowany nauczyciel PSP w  Wykrocie, pani Cecylia Bazydło – dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu i pani Ewa Gumkowska – nauczyciel PSP w Wykrocie. Konkurs prowadziła pani Elżbieta Drężek - nauczyciel PSP w Wykrocie.

Po podsumowaniu wszystkich punktów zdobytych przez drużyny komisja przyznała następujące miejsca: 

I   nagroda – ex aequo IIID PSP w Myszyńcu i III PSP w Wykrocie
II  nagroda – ex aequo IIIA SP w Łysych, IIIB SP w Łysych i IIIC PSP w Myszyńcu
III nagroda – ex aequo IIIC SP w Łysych, IIIB PSP w Myszyńcu, III PSP w Olszynach, III PSP w Wolkowych, III PSP w Wydmusach
Wyróżnienia -  ex aequo III SP w Lipnikach, IIIA PSP w Myszyńcu 

 

 

Wersja XML