Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Powiat gości delegację z Rejonu Czerwonohradzkiego

Dziś w Starostwie Ostrołęckim podpisana została Umowa o partnerstwie i współpracy pomiędzy Powiatem Ostrołęckim a ukraińskim  Rejonem Czerwonohradzkim.

 

Umowę podpisał starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wicestarosta Krzysztof Parzychowski i Andrij Dyachenka, przewodniczący Wojskowej Administracji Rejonu Czerwonohradzkiego, który przyjechał do naszego powiatu z delegacją. W jej skład wchodzi także Igor Daciuk - prezes Towarzystwa Sokalskiego Proswita im. Tarasa Szewczenki oraz Wita Bełzecka, szefowa promocji Rejonu. W spotkaniu w starostwie uczestniczył także prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Głównym tematem rozmów jak nietrudno się domyślić  była wojna w Ukrainie. Nasi goście opowiedzieli zarówno o tym jak  obecnie wygląda sytuacja w poszczególnych rejonach okupowanego  kraju, jak w tym trudnym czasie funkcjonuje administracja oraz  jakie ma zadania. Strona ukraińska mówiła również, że są ogromnie wdzięczni Polakom za pomoc, którą od nich otrzymują. Dziękują  mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego za to, że przyjęli do swoich domów osoby, które zmuszone były uciec z ogarniętego wojną kraju, jak i za transporty tak potrzebnych w Ukrainie lekarstw, apteczek, produktów żywnościowych, środków higienicznych.

Podziękowania od szefa Rejonu Czerwonohradzkiego Andrija Dyachenki  odebrali starosta Stanisław Kubeł, wicestarosta Krzysztof Parzychowski i prezydent Łukasz Kulik. 

 

 

Wersja XML