Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VIII Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Na boiskach Orlik w Goworowie, przy Szkole Podstawowej, 10 czerwca odbyła się zorganizowana po raz ósmy Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, zorganizowana przez Stowarzyszenie Osób i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy Betanią”.

- Cieszymy się, że w natłoku różnych obowiązków znaleźliście Państwo czas, by być tu dziś z nami – taki słowami organizatorzy przywitali gości. Wśród nich nie zabrakło wójta gminy Goworowo Piotra Kosiorka, Krystyny Subczyńskiej przewodniczącej Rady Gminy w Goworowie, skarbnik gminy Anny Pietras Goworowo, Agaty Majk, dyrektor GOKSiR w Goworowie. Powiat Ostrołęcki reprezentowali – radny i członek Zarządu Powiatu Antoni Mulawka oraz Magdalena Mrozek-Rawa, zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru w Starostwie Powiatowym.

 

W rywalizacji sportowej, w serdecznej atmosferze, ze wspaniałym dopingiem kibiców i oczywiście w duchu fair play, wzięły udział grupy z Czerwina, Starego Lubiejewa, Olszewa-Borek oraz gospodarzy.

Konkurencje przygotowali, sędziowali, liczyli skrupulatnie punkty, dopingowali i dbali o to, by wszyscy zawodnicy czuli się dobrze wolontariusze. Byli nimi pracownicy GOKSiR, harcerze z Goworowa i zawodnicy klubu sportowego  Orz Goworowo.

Uczestnicy Spartakiady rywalizowali w kilku konkurencjach, m.in. hokej – strzały na bramkę, rzuty kółkami do serso, przeciąganie szarf, rzuty woreczkami do celu, piłka nożna – strzały na bramkę. Na zwycięzców czekały medale, dla wszystkich – dzięki hojności sponsorów – nagrody.

W grupie I najlepsi byli: Tomasz Pazuła, Milena Solmińska, Krystyna Mateusiak.

W grupie II: Adrian Oprzędek, Jolanta Kulesza, Marcin Zalewski.

W grupie III: Emilia Tomczyk, Aldona Orłowska, Monika Pastewczyk.

Muzyczną niespodzianką dla wszystkich uczestników Spartakiady był występ Anety Gałązki, utalentowanej wokalistki, która zaśpiewała kilka popularnych utworów.  Po sportowych emocjach był czas na integrację przy stołach. A że pogoda sprzyjała, nikomu do domu się nie spieszyło.

Powiat Ostrołęcki wsparł finansowo organizację Spartakiady.

 

 

Wersja XML