Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wieczór Gospodarzy w ramach 67. OKR

W dniach od 23 do 25 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury goszczono najlepszych recytatorów z całej Polski. Byli to laureaci wojewódzkich eliminacji 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do Ostrołęki przybyli walczyć w jego finale w trzech kategoriach: Kategorii Dorosłych, Wywiedzione Ze Słowa i Kategorii Młodzieży Szkolnej.

22 czerwca utalentowani goście zostali przywitani w czasie Wieczoru Gospodarzy specjałami kurpiowskimi i występem Liany Habys w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Uczestnikom turnieju wręczono rękodzieło artystyczne – motyle koronkowe wykonane przez twórczynię ludową Laurę Bziukiewicz.

Specjałami kurpiowskimi: fafernuchami, smalcem, chlebem i ogórkami małosolnymi organizatorzy mogli poczęstować gości dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. 100 recytatorów oraz ich instruktorów i opiekunów wyjechało z Wieczoru Gospodarzy, będąc usatysfakcjonowanymi smakami Kurpiowszczyzny.

W czwartek recytatorzy rozpoczęli swoje zmagania w czterech koncertach. Koncerty prowadzili: Jan Zdziarski i Gustaw Puchała. Recytatorów oceniało jury w składzie: prof. Bożena Suchocka, prof. Krzysztof Mrowcewicz, prof. Lech Śliwonik, aktor teatralny i filmowy Michał Kurek oraz instruktor teatralny Patryk Pawelec.

W sobotę w czasie Koncertu Galowego medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymała Aleksandra Kowalewska – kierownik Klubu Oczko. Medal w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył prof. Lech Śliwonik – prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej. Po dekoracji laureatki można było wysłuchać Koncertu Galowego w reżyserii Jana Zdziarskiego, w wykonaniu uczestników tegorocznego finału: Patrycji Rygielskiej, Karola Tenderowicza, Grzegorza Cyryło, Jakuba Kosińskiego, Szymona Andrzejewskiego, Bartosza Wichra, Patrycji Leszczawskiej i Pawła Ogórkiewicza.

20220622_190117.jpeg
Wersja XML