Odpust na św. Anny w Kamiance

Tradycyjnie w Kamiance na św. Anny odbył się odpust. W tym roku miało to miejsce w ostatnią niedzielę lipca. I choć pogoda kaprysiła, to z każdą godziną do Kamianki ściągało coraz więcej mieszkańców powiatu. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą św. w miejscowym kościele, którego patronką jest św. Anna. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych nie odbyła się tradycyjna procesja wokół świątyni, wierni uczestniczący w nabożeństwie odmówili  litanię podczas mszy.

Po mszy,  druga część  odpustu odbywała  się tuż na scenie nad Narwią. Zaprezentowały się na niej  zespoły ludowe oraz takie, które wykonują muzykę rozrywkową. W programie znalazł się m.in. koncert Orkiestry Kurpiowskiej, wokalistów Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespołów The Orchest Rose, Mamzel. Gwiazdą wieczoru był zespół Bayera.

Powiat Ostrołęcki był współorganizatorem imprezy.

Organizatorami byli: Wójt Gminy Rzekuń, OSP Kamianka, Urząd Gminy w Rzekuniu, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu, Zakład Obsługi Gminy w Rzekuniu.

Fot. eostroleka.pl