Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Liga sportów walki Kurpiowska Kuźnia Mistrzów

Liga sportów walki Kurpiowska Kuźnia Mistrzów obfitowała w znakomite pojedynki. To był  przedsmak oficjalnej Gali KKM.

Publiczność od godzin porannych w sobotę 29 października mogła obejrzeć 25 bardzo atrakcyjnych zestawień w formułach K1 oraz boks. Oczywiście największe emocje wzbudziły starcia przedstawicieli ostrołęckiej ziemi.

Pierwszym ostrołęckim akcentem była walka bokserska, w której zawodnik UKS Champion Ostrołęka Maciej Samsel skrzyżował rękawice z pięściarzem Uniq Fight Club Aleksem Kałużą. Niestety ta potyczka nie potoczyła się po myśli podopiecznego Zbigniewa Stodolaka. Po kilku bardzo mocnych ciosach, które wstrząsnęły Maciejem sędzia ringowy zmuszony był przerwać walkę.

Niezwykle ciekawy i wyrównany był pojedynek Piotra Drężka (Victoria Ostrołęka) z Dawidem Romanowskim (Panzer Suwałki). Panowie zaprezentowali kawał kickboxingu. Walka była bardzo wyrównana, o czym może świadczyć niejednogłośna decyzja sędziów punktowych (2-1), którzy wskazali na zwycięstwo reprezentanta Victorii Ostrołęka. Dobre nastroje w ostrołęckim narożniku podtrzymała Bożena Grabowska, która pewnie wypunktowała Darię Żach.

Na pewno ten dzień nie należał do zawodników UKS Champion Ostrołęka. Dawid Brzeziński podobnie jak Maciej Samsel uległ przed czasem swojemu rywalowi. Pojedynek zakończył się już w pierwszej rundzie, po nawałnicy ciosów ze strony Jakuba Pawłowskiego. Bokser Fight Point Biała Podlaska mógł się cieszyć z dopisania kolejnego zwycięstwa do rekordu. Okazję do odwetu miał Paweł Daniłowicz. Było to drugie zestawienie na linii Ostrołęka – Biała Podlaska. Bilans 2-0 dla przyjezdnych, po wygranej na punkty Michała Litwiniuka.

Bardzo atrakcyjna okazała się walka Martyny Ciemiewicz (Victoria Ostrołęka) z Ewą Grzybicką. Jednogłośnie na punkty wygrała ta druga, natomiast Martyna mogła opuścić ring z podniesioną głową, ponieważ zaprezentowała kawał charakteru. Kolejnym podopiecznym Pawła Czartoryskiego oraz Daniela Zaręby, który miał okazję zaprezentować się między linami był Adam Hymkowski. Adam stanął oko w oko z przedstawicielem  Sparta Gym Warszawa  Andrzejem Łaskowskim. Starcie zakończyło się happy endem dla wojownika Victorii Ostrołęka, mimo tego, że jeden z sędziów punktowych wskazał na wygraną Łaskowskiego.

Bliski zwycięstwa był Paweł Kamiński z Fight Academy Ostrołęka. Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka przygotował na ten dzień znakomitą formę, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się jego rywal Radosław Socik (Panzer Suwałki) i to właśnie jego ręka powędrowała w górę. Wszyscy zgromadzeni w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia zacierali ręce na derbowe starcie Piotra Stawiszewskiego (Fight Academy Ostrołęka) z Karolem Bieńkowskim (Victoria Ostrołęka). Panowie nie zawiedli oczekiwań, była to na pewno jedna z najlepszych walk ligi. Minimalnie lepszy okazał się Bieńkowski zwyciężając poprzez niejednogłośną decyzję sędziów punktowych. Na punkty wygrał również inny reprezentant Victorii Ostrołęka Patryk Kurpiewski. Zamiary starał się mu pokrzyżować zawodnik Hunter Kickboxing Łomża Jakub Konopka, ale świetnie dysponowany Kurpiewski nie pozostawił rywalowi żadnych złudzeń.

W ostatniej walce ligi organizatorzy zestawili ze sobą Pawła Piotraka z Victorii Ostrołęka oraz reprezentującego Słowiańską Dumę Białystok Macieja Kukawskiego. Pięściarz z Białegostoku postanowił efektownie zakończyć zmagania wygrywając tę walkę przed czasem.

Powiat Ostrołęcki wsparł finansowo organizację  tego sportowego wydarzenia. 

Tekst i zdjęcia: Miasto Ostrołęka

 

 

Wersja XML