Powiat świętował 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była świętowana w powiecie ostrołęckim poprzez szereg wydarzeń o charakterze patriotycznym. Uczestniczyli  w nich radni Powiatu, przedstawiciele Starostwa Powiatowego jak również starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Starosta w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczestniczył w Wieczorze Patriotycznym, zorganizowanym przez szkołę Podstawową w Łysych - pod hasłem  ".... żeby była wolna”.  11 listopada obecny był na  XVI spotkaniach na Kopańskim Moście oraz wziął udział  w XIV Regionalnym Przeglądzie pt. ,,Pieśnią Patriotyczną i Wojskową Niepodległość Ojczyzny Świętujemy”, którego organizację  Powiat wsparł finansowo.

Powiat Ostrołęcki był także współorganizatorem XV Wspólnego Śpiewania Patriotycznego pt. „Pamiętaj o tym wnuku”. Piękne i doniosłe melodie popłynęły po raz kolejny z muzealnego dziedzińca, wypełnionego po ostatnie miejsce biało-czerwonym chórem.