Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Informujemy o akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez portal edukacyjny dyktanda.pl. Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości zorganizowane zostanie I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie przez Internet.

Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a także zebranie środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny. Im więcej osób przyłączy się do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa kwota trafi do potrzebujących.
Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych.

Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przeznaczona przez organizatora na wybrany cel. Każdy ma możliwość zgłosić istotny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Może to być np. pomoc dla osoby chorej, albo zaopatrzenie w komputery do zdalnej nauki dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zebrane fundusze, zadecydują uczestnicy Dyktanda poprzez głosowanie.

Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego
głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze wyniki, będą dysponowały zwiększoną siłą głosu - dzięki temu będą posiadały większy wpływ na rezultat głosowania. Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko osoby dorosłe, ale również uczniów szkół średnich i podstawowych.

Za przygotowanie treści dyktand, dopasowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Wersja XML